نرم افزار دستگاه الكتروفورز موئين نرم افزاری برای کار با این دستگاه می باشد. دستگاه الكتروفورز موئين می تواند از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل شده و با این نرم افزار کار کند. این نرم افزار
الكتروفورز مويين (CE) يك روش جداسازي و آناليز است كه در اين روش مهاجرت اجزاي نمونه با سرعت‌هاي متغير در اثر ميدان الكتريكي بكار رفته در يك لوله مويين با قطر كوچك و از جنس سيليكا كه با پلي آميد پوشش داده شده است، صورت مي‌گيرد. دستگاه الكتروفورز موئين (CEP 1000) يك سيستم الكتروفورز مويين تمام خودكار است كه توسط شركت "فناوران نانو مقياس" توسعه يافته است. اين سيستم به پژوهشگران اجازه مي‌دهد كه پارامترهايي مانند سرعت تزريق، زمان كار، ولتاژ نمونه و ولتاژ كاري هر نمونه را برنامه‌ريزي كنند. اين دستگاه داراي دو حالت تزريق نمونه بصورت هيدرواستاتيك خودكار و مهاجرت الكتريكي مي‌باشد. در اين سيستم از يك آشكارساز نور مريي- فرابنفش با نويز كم و يك منبع تامين ولتاژ بالا قابل تعويض استفاده شده است. جهت كنترل تبخير و جلوگيري از آلوده شدن نمونه و الكتروليت محفظه نمونه برداري كاملاً آببندي شده است. براي دقت بيشتر، يك بخش تزريق خودكار هوا در دستگاه تعبيه شده است كه بعد از هر اجرا لوله‌هاي مويين را تميز مي كند.
در نرم افزار الكتروفورز موئين کاربر می تواند step های مختلفی ایجاد کرد و در تعریف method ها از آنها استفاده کند. در تعریف یک مرحله کاربر باید مواردی از قبیل ویال های اینلت و اوتلت، فشار، دما، های ولتاژ، جریان، طول موج، DAQ و مدت زمان را تعیین کند. در زمان اجرای یک متد کاربر می توان آن را pause یا stop کند همچنین این نرم افزار دارای قابلیت رسم نمودار همزمان با دریافت اطلاعات از دستگاه می باشد. این برنامه می تواند اطلاعات مربوط به یک نمودار در فایل های خاصی ذخیره و بازیابی کند و قابلیت export به text و excel را نیز دارا است. از دیگر امکانات این نرم افزار می توان به پیدا کردن پیک در یک نمودار و انتگرال گیری اشاره کرد.قسمت های نرم افزار دستگاه الكتروفورز موئين:

• Project Manager
Add, Edit & Delete Method o
Instrument Control o
Run Method o
Data Acquisition (DAQ) o
• File
Open File o
Save, Save As & Save Image As o
Page Setup, Print Preview & Print o
• Export
Text File o
Excel File o
• Manual Control
• Setting
Vial Info o
Step List o
Peak Properties o
Affinity Properties o
سال تولید نرم افزار:

1390
1391


تکنولوژی های بکار رفته:

Microsoft Visual C#.NET
Microsoft Access
Microsoft Excel
CodeVision
Proteus
AVR Studio


بازگشت
Rollcall AS Finance